Godziny otwarcia

Pon – Pt 12:00 – 20:00

Sob 15:00 – 20:00

Nd 15:00 – 20:00

Telefon

Płatność kartą

Oceń nas na

Śledź nas na:

Choroby wewnętrzne – weterynaria

Choroby wewnętrzne powodują ogromne zmiany w organizmie, dlatego warto regularnie badać swoje zwierzęta. Pod tym hasłem kryje się wiele chorób przewodu pokarmowego, układu moczowego, rozrodczego czy oddechowego, a także choroby endokrynologiczne. Dlatego odpowiednia i szybka diagnostyka to niezwykle istotny element każdej terapii. Schorzenie wykryte we wczesnym stadium można szybko wyeliminować, bez narażania pupili na ewentualne powikłania. Tym bardziej, że wiele chorób na początkowym etapie często przebiegają bezobjawowo i łatwo je przeoczyć.

W diagnostyce chorób wewnętrznych często konieczne są badania dodatkowe a leczenie obejmuje m.in. odpowiednio dobraną farmakoterapię. Zależnie od rodzaju schorzenia stosuje się antybiotyki, leki przeciwzapalne, preparaty hormonalne, płynoterapię i wiele innych. Równocześnie z leczeniem farmakologicznym, niekiedy wymagana jest interwencja chirurgiczna lub zmiana żywienia w celu osiągnięcia optymalnych efektów. Staramy się dobrać sposoby kuracji do potrzeb naszych pacjentów.

Do ważnych czynników determinujących powodzenie kuracji zalicza się stałe wykonywanie i konsultowanie wyników badań. To niezwykle istotne, ponieważ pozwala ocenić skuteczność prowadzonych działań. Na podstawie uzyskanych danych specjaliści podejmują decyzję o zwiększeniu lub zmniejszeniu stosowanych dawek leków, a także o konieczności podjęcia dodatkowych form opieki zdrowotnej.

diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych psów

W sytuacji pacjentów przewlekle chorych ważne są regularne wizyty w naszym gabinecie w Świebodzicach. Weterynarz Wałbrzych – na pacjentów z tego miasta również czekamy. Na bieżąco analizujemy kondycję zwierząt, a także zlecamy systematyczne badania. To pozwala na kontrolowanie rozwoju schorzeń oraz minimalizowanie niepożądanych objawów związanych z daną jednostką chorobową. Z doświadczenia wiemy, że zaniedbania w tym zakresie niejednokrotnie prowadzą do przykrych konsekwencji.

Zapraszamy również do skorzystania z innych usług.

Tel: +48 880 564 074

E-mail: gabinet@krevetki.pl

diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych kotów
diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych zwierząt domowych