Godziny otwarcia

Pon – Pt 12:00 – 20:00

Sob 15:00 – 20:00

Nd 15:00 – 20:00

Telefon

Płatność kartą

Oceń nas na

Śledź nas na:

Dermatologia weterynaryjna

Choroby skórne bywają bardzo uciążliwe, dlatego warto jak najwcześniej zdecydować się na podjęcie leczenia. Do podstawowych elementów pomagających w eliminowaniu schorzeń dermatologicznych należy szczegółowy wywiad dermatologiczny, podstawowe badanie kliniczne oraz szereg badań dodatkowych dzięki którym możemy postawić trafną diagnozę i kompleksowo zająć się istniejącym problemem w celu wyeliminowania problemu dermatologicznego lub złagodzenia skutków choroby.

Dermatologia zwierząt

Dermatologia charakteryzuje się różnorodnymi sposobami diagnostycznymi. W celu wykrycia pasożytów skórnych pobiera się sierść lub zeskrobiny naskórka. Z kolei identyfikację zakażeń bakteryjnych i grzybiczych przeprowadza się, badając cytologicznie wymazy (m.in. z uszu) lub wykonując posiewy.

Realizujemy również mikroskopowe badanie włosa (trichogram), które polega na obserwacji jego struktury. Badanie to pomaga w rozpoznaniu chorób pasożytniczych, grzybiczych, zaburzeń hormonalnych czy metabolicznych.

Jednym z elementów diagnostyki dermatologicznej są testy alergiczne, które pomagają w eliminowaniu schorzeń dermatologicznych. Dzięki nim można zająć się odczulaniem pacjenta, czyli podawaniem kontrolowanych dawek alergenu w celu zwiększenia odporności immunologicznej organizmu, co zapobiega uczuleniom lub znacznie zmniejsza ich intensywność.

dermatologia weterynaryjna

Wykonanie biopsji skóry pozwala na wykrycie wielu schorzeń, w tym zmian zapalnych, nowotworowych, immunologicznych. Materiał biologiczny pobiera się, używając igły lub wycinając fragment tkanki. Następnie próbkę wysyła się do histopatologa, który dokonuje gruntownej analizy.

Ogromny wpływ na zdrowie skóry ma odpowiednio zbilansowana dieta. Musi być ona bogata w dobrej jakości składniki odżywcze, minerały i witaminy. Doradztwo żywieniowe powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Przy ustalaniu optymalnej diety bierze się pod uwagę m.in. wiek, stan zdrowia oraz przewlekłe dolegliwości.

Zapraszamy również do skorzystania z innych usług.

Tel: +48 880 564 074

E-mail: gabinet@krevetki.pl

leczenie chorób skóry u zwierząt
dermatologia psów i kotów