Godziny otwarcia

Pon – Pt 12:00 – 20:00

Sob 15:00 – 20:00

Nd 15:00 – 20:00

Telefon

Płatność kartą

Oceń nas na

Śledź nas na:

Ginekologia i położnictwo weterynaryjne

Ginekologia jest dziedziną, która zwraca uwagę nie tylko na przebieg ciąży, ale też na wybranie skutecznej formy pozwalającej zabezpieczyć zwierzę przed zapłodnieniem. Obecnie stosuje się antykoncepcję farmakologiczną oraz chirurgiczną, czyli zabiegi sterylizacji i kastracji.

W celu dokładnego zaplanowania rozmnożenia u zwierząt, konieczne staje się określenie optymalnego terminu krycia. Dopiero wtedy będzie można uzyskać wiedzę na temat tego, kiedy poziom progesteronu stanie się odpowiedni.

Prowadzenie ciąży od samego początku aż do końca jest niezwykle istotne, aby przebiegała ona bez jakichkolwiek zakłóceń i niespodzianek. W tym czasie wykonywane są różne badania, np. USG czy RTG.

Położnictwo weterynaryjne

Kiedy ciąża dobiegnie końca, wskazana będzie profesjonalna pomoc porodowa. W naszym gabinecie w Świebodzicach gwarantujemy empatyczne podejście do Państwa pupili, dzięki któremu zarówno zwierzę, jak i jego właściciel poczują się pewnie oraz komfortowo. Spowoduje to także minimalizację ryzyka powikłań.

Istnieje możliwość, że niezbędne będzie cięcie cesarskie. Zazwyczaj decydujemy się na tę metodę, gdy życie samicy lub młodych jest zagrożone czy też występują inne czynniki wskazujące na to, że naturalny poród okaże się niemożliwy do przeprowadzenia.

Zawsze najważniejsze jest zadbanie o młode organizmy w pierwszych dniach po narodzinach. Szczególną rolę odgrywa zatem neonatologia, zajmująca się m.in. ciężkimi porodami, wrodzonymi chorobami, zakażeniami, ale też sytuacjami, gdy matka nie chce opiekować się młodymi.

 

Zapraszamy!

Tel: +48 880 564 074

E-mail: gabinet@krevetki.pl

ginekologia weterynaryjna
ginekologia zwierzęca
ginekologia zwierząt
ginekologia psów i kotów