Godziny otwarcia

Pon – Pt 12:00 – 20:00

Sob 15:00 – 20:00

Nd 15:00 – 20:00

Telefon

Płatność kartą

Oceń nas na

Śledź nas na:

Paszporty dla zwierząt

Paszporty są niezbędnymi dokumentami, pozwalającymi na legalne podróżowanie ze zwierzętami poza granicami kraju. Mają też za zadanie umożliwienie wykonania ich kontroli. Ze względu na to, że poszczególne państwa trzecie oraz członkowie Unii Europejskiej mają różne przepisy związane z przemieszczaniem czworonogów, oferujemy doradztwo w zakresie zebrania niezbędnej dokumentacji do wyjazdu zagranicznego.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przygotowanie pupila do podróży może potrwać nawet kilka tygodni, dlatego staramy się jak najbardziej ułatwić i maksymalnie skrócić ten czas. Na samym początku zwracamy uwagę, kiedy nastąpiło szczepienie przeciw wściekliźnie oraz, czy w odpowiednim czasie miała miejsce identyfikacja zwierzęcia, np. poprzez wszczepienie mikrochipa. Obie usługi również mogą zostać zrealizowane w naszym gabinecie. W niektórych przypadkach konieczne są również szczepienia na inne choroby zakaźne, zastosowanie preparatów przeciwpasożytniczych czy też badanie miana przeciwciał po szczepieniu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób oraz ich przenoszenia do innych krajów.

Samo wystawianie paszportu odbywa się na miejscu, czyli w naszym gabinecie weterynaryjnym w Świebodzicach. Należy podkreślić, że ten dokument może wydać tylko lekarz weterynarii uprawniony do wydawania paszportów dla zwierząt. Bardzo ważne jest zabranie wtedy zwierzaka ze sobą, gdyż specjalista musi dokonać jego identyfikacji, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu czytnika elektronicznego, którym skanowany jest mikroczip.

W razie potrzeby oferujemy także uzupełnianie paszportu o niezbędne wpisy wyjazdowe. W szczególności ma to miejsce, gdy szczepienia straciły ważność lub potrzeba informacji o dacie odrobaczenia. Udzielamy również informacji odnośnie procedury legalizacji paszportu w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii.

 

Zapraszamy!

Tel: +48 880 564 074

E-mail: gabinet@krevetki.pl

paszporty dla zwierząt
paszport dla psa i kota